Pisateljica Polonca Kovač nagovorila dobrniške četrtošolce

Učenci 4. razreda naše šole se te dni pri pouku slovenščine ukvarjajo s knjigo Pet kužkov išče pravega, ki jo je napisala
mladinska pisateljica in prevajalka Polonca Kovač. Avtorica je z veseljem ugodila naši prošnji in preko posnetka nagovorila mlade bralce. Namenila jim je nekaj spodbudnih besed, da bodo s še večjim veseljem in navdušenjem poprijeli za omenjeno knjigo. Pa ne samo za njeno, temveč tudi za katero drugo. Povedala je naslednje: »Lepo pozdravljam učence 4. razreda v Dobrniču in jim želim veliko veselja s knjigo Pet kužkov išče pravega. Vsak je našel svojega pravega in želim tudi vam, da najdete svojo pravo knjigo in sploh svojo pravo pot v življenju.« Učenci, ki sprva kar niso mogli verjeti, da so želje namenjene prav njim, so bili prijetno presenečeni nad pisateljičinim pozdravom. Dogovorili so se, da se ji bodo zahvalili s pismom in fotografijo. Hvala, gospa Polonca.

M. Bukovec