Pred svetovnim dnevom čebel na obisku pri čebelarju

20. maja praznujemo svetovni dan čebel, ki je bil razglašen prav na pobudo Slovenije. Obeležili smo ga tudi na naši šoli. V petek, 19. 5. 2023, so vsi učenci Podružnične šole Dobrnič obiskali čebelarja Vinka Novaka. Razkazal jim je čebelnjak, čebelarsko opremo, orodje in stroj, ki ga uporablja za pretakanje medu. Povedal jim je veliko zanimivega o življenju čebel. Razložil jim je, zakaj so čebele v naravi pomembne in jih opozoril, kakšno škodo lahko povzročijo pesticidi. Predstavil je čebelje pridelke. Ob koncu so učenci najbolj znan čebelji pridelek – med še degustirali.

Gostiteljema Vinku in Simoni se zahvaljujemo za gostoljubje in predstavitev dela čebelarja. Morda se tudi med našimi učenci skriva kakšen bodoči čebelar.

K. Livk