Obisk knjižničarke

V torek, 21. 11. 2023, je prvošolce in drugošolce obiskala Karmen Papež iz Knjižnice Pavla Golie Trebnje. Prinesla je nenavadno škatlo, ki je bila podobna zajcu. Učencem so se porajale številne ideje, kaj bi se lahko skrivalo v škatli. Kmalu je bila skrivnost razkrita. V škatli je bilo skrito pravo malo gledališče. Knjižničarka Karmen je učencem s pomočjo lutk povedala dve zanimivi zgodbi. V zgodbi iz gozda so spoznali, da drži reklo:« V slogi je moč!« Naučili pa so se tudi, da resnica slej kot prej pride na dan. V drugi zgodbi pa so učenci tekom zgodbe razmišljali, katera žival bi lahko strašila v zajčji hišici in kako bi jo lahko pregnali. Ob koncu zgodbe so spoznali, da imajo lahko tudi najmanjše in najšibkejše živali odlične ideje.

Knjižničarki Karmen se zahvaljujemo za obisk. Upamo, da nas še kdaj obišče ter nas na zanimiv način popelje v svet pravljic, iz katerih se lahko veliko naučimo ter domišljiji pustimo prosto pot.

K. Livk