Obisk čebelarja

V petek, 24. 5. 2024, so imeli prvošolci PŠ Dobrnič naravoslovni dan – Čebele in čebelarstvo. Našemu vabilu se je prijazno odzval čebelar Franci Krese, dedek prvošolke Nike in tretješolke Ule. Pripeljal je panj čebel, zaščitenih s steklom, ki so si ga učenci obeh razredov ogledali. Med množico čebel so poiskali čebelo matico in trota, ki so ga označili za pravega »lenuščka«. Izvedeli so veliko zanimivega o življenju in delu čebel, o pridobivanju medu in pripomočkih za delo. Ogledali so si videoposnetek in filmček, v katerem nastopata Nika in Ula. V njem navdušeno razkažeta čebelnjak, pripovedujeta o čebelah in prikažeta, kako pomagata pri delu. Prvošolci so bili pozorni poslušalci,  kar so dokazali z zanimivimi miselnimi vzorci, ki so jih ustvarili.

Gospodu Franciju se zahvaljujemo za obisk in domače medenjake, družini Pekolj pa za sladek med.

B. Kastigar