Sprejem prvošolcev

Prvi šolski dan je poseben za vse, še posebej za prvošolce. V ponedeljek, 2. 9. 2024, je prag Podružnične šole Dobrnič prvič prestopilo 12 prvošolcev. V telovadnici šole so jih nestrpno čakali starejši učenci. Za njih so pripravili kulturni program, v katerem so se prepletale pevske in plesne točke. V igrici Sovica Oka, ki so jo zaigrali člani dramskega krožka, so spoznali radovedno sovo, ki se na potep odpravi kar sredi belega dne in v enem samem dnevu doživi veliko zanimivega. Program so spretno povezovale petošolke Janja, Maša in Vita.

Učence in njihove starše so nagovorile županja Občine Trebnje Mateja Povhe, vršilka dolžnosti ravnatelja Ana Kastigar in vodja Podružnične šole Dobrnič Mateja Škufca Langus. Vsem prvošolcem je Občina Trebnje podarila knjigo Janja in čudežna roža. V zgodbi bodo spoznali, da z delom in vztrajnostjo lahko dosežemo vse.

Vsem učencem želimo pogumno, zvedavo, uspešno in prijateljstev polno šolsko leto.

K. Livk